شانس داشتن فرزند دوقلو
نویسنده : بهنام و بهزاد بیک زاده - ساعت ٢:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٩
 

 مصرف لبنیات شانس داشتن فرزند دوقلو را افزایش می دهد ایسکانیوز- تحقیقات تازه نشان می دهد که یک رژیم غذایی که در آن فرآورده های لبنیاتی زیاد باشد، شانس این که یک خانم باردار، دوقلو به دنیا آورد را به مقدار زیادی افزایش می دهد. به گزارش سرویس علمی و پژوهشی ایسکانیوز،طبق این تحقیقات که توسط یک مجله علمی صورت گرفته، خانم هایی که شیر زیاد می نوشند ۵ برابر بیشتر از خانم هایی که فرآورده های حیوانی نمی خورند شانس داشتن فرزندان دوقلو دارند. شمار فرزندان دوقلو در طی 30 سال گذشته به نحو قابل توجهی و در بعضی کشورها تا 50 درصد افزایش یافته است.
به عقیده متخصصین مداواهای نازایی و اینکه خانم ها باردار شدن را به تاخیر می اندازند می تواند به توجیه این موضوع کمک کند. ولی بنا بر تحقیقات مورد بحث رژیم غذایی نیز می تواند نقش مهمی در این مورد داشته باشد.در این بررسی ها شمار مادران صاحب دوقلو که شیر زیاد مصرف می کرده اند با آن دسته از مادران صاحب دوقلو که گیاه خوار بوده یا فرآورده های حیوانی نمی خورده اند مقایسه شده است.
پژوهشگری که مسئول این پروژه است می گوید دوشیزه هایی که به فکر باردار شدن هستند، از آنجا که به دنیا آوردن نوزاد دوقلو با مشکلاتی همراه است، بهتر است برای کاهش احتمال داشتن دوقلو در خوردن گوشت و فرآورده های لبنیاتی امساک کنند
 البته پزشکان به این مطلب اشاره کرده اند که اکثر زوج ها علاقه به داشتن فرزند دوقولو دارند ولی در پی آن دوقولوهای به هم چسبیده نیز از آثار علاقه به داشتن دوقولو در حالت غیر طبیعی است .

 --------------روی نظرات کلیک کنید و نظر دهید---------------


 
comment نظرات ()